Tel:+90 212 5524355TEM-SER Plastik Doğrama San. Paz. ve Tic. Ltd. Şti
Fetih Caddesi 3 Sokak No.:7 Şirinevler -34188 Bahçelievler / İSTANBUL
Tel. : 02125510023 Faks : 02125526415
                                                                  Pencere Denince Akla PİMAPEN Gelir 
ArabicArmenianBulgarianChinese (Simplified)EnglishFrenchGeorgianGermanGreekItalianPersianRussianVietnameseTürkçe
Nirvana 80 mmpimapen Pvc pencere ve Pvc Kapı Sistemleri


pimapen Nirvana Üstün ses ve ısı yalıtımı özelliklerinin yanı sıra geniş bir görüş alanı sunarak yaşam alanlarınıza değer katar.
Profil donanımı  İç-dış ve orta conta olmak üzere üçlü conta sistemi, ısı ve ses yalıtımına katkı yaptığı gibi, kanat açılımlarında kullanılan donanımları da korozyona karşı koruyarak uzun ömürlü olmasını sağlar.
Günümüzde yüksek katlı binalarda rüzgar yüküne karşı yüksek mukavemet sağlayan özel tasarım cephe orta kayıt profiline sahip bir seridir.
 

Profil genişliği : 80 mm
Odacık sayısı : 6
Profil sınıfı : B Class  (TS 5358 - EN 12608)
Conta sistemi : İç-Dış ve Orta conta, 3'lü conta sistemi
Conta tipi/rengi : TPE - Gri / Siyah
Cam kalınlıkları (mm) : 24, 30, 36, 44


Ana profilleri 80 mm genişliktedir.

6 odacıklı profilleriyle ısı ve ses yalıtımında üst düzeyde performans sağlar.

Nirvana profilleri düşük ısı geçirgenlik değerine (*Uf=1,18 W/m²K) sahiptir. 44 mm lik üçlü cam ünitelerinin (Ug=0,6-0,7 W/m²K) kullanımına imkan verir. Bu tür camlarla birlikte uygulanan Nirvana serisi pencerelerin ısı geçirgenlik değeri Uw=0,99 W/m²K olmaktadır ve üstün ısı yalıtımı sağlamaktadır.( * : hesaplanmış değerdir). 

Sistemde kullanılan gri ve siyah renk leke bırakmayan elastik contalar sayesinde üst düzeyde hava, su, ses ve toz yalıtımı sağlanır.

İç-dış ve orta conta olmak üzere üçlü conta sistemi, ısı ve ses yalıtımına katkı yaptığı gibi, kanat açılımlarında kullanılan donanımları da korozyona karşı koruyarak uzun ömürlü olmasını sağlar.

Yüksek katlı binalarda rüzgar yüküne karşı yüksek mukavemet sağlayan özel tasarım cephe orta kayıt profiline sahip bir seridir.

Kanat profili kendinden damlalıklı olup estetik görünüm sağlar. Damlalıklı kanat profilinde damlalık kısmı 80mm ölçüsüne dahil değildir. Bu kısım dahil edildiğinde profil ölçüsü 90mm olmaktadır.

Optimize edilmiş kapı profili yüksekliğiyle cam alanı büyütülerek ferah mekanlara olanak verir.

Beyaz rengine ilave olarak 17 çeşit renk ve desende laminasyonlu profilleri mevcuttur.

Özel tasarım çıtaları sayesinde göze hoş gelen, estetik profil cam birleşimleri sağlanır.

24-30-36-44 mm genişliklerinde çift cam, üçlü cam ve panel kullanımı sağlayan çıtaları mevcuttur.

Kendinden pervazlı kasa profili ile iç yüzeyde, doğrama-duvar birleşimlerinde görsel bütünlük sağlar.pimapen Nirvana Isı Ses ve Güvenlik Performans Değerleri

Sizin eviniz için hangisi uygun?
Şişecam ile ortak çalışma sonucunda oluşturulan tablodan seçiminizi yapınız.

Isı, Ses, Güvenlik'mi Önemli Aşağıdaki Tablo Tam Size Göre 


 

Isı, Ses'mi Önemli Aşağıdaki Tablo Tam Size Göre 

 

Isı, Güvenlik'mi Önemli Aşağıdaki Tablo Tam Size Göre


 

 
Altun Meşe Kaplama Fındık Antik Meşe  
 
Maun Antrasit Gri  
     
     
     
     
     

 


Pimapen Nirvana 80 Profili Isı Ses ve Güvenlik Performans değerleri
Sizin eviniz için hangisi uygun?
Şişecam ile ortak çalışma sonucunda oluşturulan tablodan seçiminizi yapınız.

Isı, Ses, Güvenlik'mi Önemli Aşağıdaki Tablo Tam Size Göre Isı, Ses'mi Önemli Aşağıdaki Tablo Tam Size Göre 


Isı, Güvenlik'mi Önemli Aşağıdaki Tablo Tam Size Göre


Neden PVC Pencere

 

Günlük yaşamın vazgeçilmez maddelerinden bir tanesi hiç kuşkusuz, polimerdir. PVC (Poli Vinil Klorür), çok büyük olan bu polimer ailesinin önemli bir üyesidir ve modern bir sentetik (yapay) malzemedir. İki doğal kaynak olan petrol ve tuz’dan üretilen PVC, ticari anlamda ilk olarak gelişen plastiklerden biriydi. Günümüzde PVC, çocuk oyuncaklarından, su toplama ve dağıtma borularına, şişe ve torba yapımına, çeşitli spor malzemelere, otomobil döşemelerine ve silecek sistemlerine, pencere profillerine, pillere, elektrik izolasyon maddelerine, kablolara, kredi kartlarına, yiyecek kaplarına, kan torbası, serum tüpü, ameliyat eldiveni ve kalp kateteri gibi tıbbi malzemelere kadar modern yaşamımızda bir çok değişik uygulamalarla çok geniş kullanıma sahiptir.


PVC’nin hayatımızın her alanında ve pencere profillerinde yaygın olarak kullanılmasının altında şu temel özellikleri yatmaktadır:

* Sağlamlık ve hafiflik: Pencere profil ve kapı üretiminde kullanılan ahşap ve alüminyum malzemelerle kıyaslandığında PVC malzeme daha dayanıklı ve işlevseldir. PVC’nin aşınma dayanımı, hafifliği ve iyi mekanik dayanıklılığı ve tokluğu bina ve konstrüksiyon uygulamalarında onun kullanımında çok önemli teknik avantajlardır.

* Ateşe dayanım: PVC, polimer zincirinde klor atomu taşıması nedeniyle doğal olarak zor tutuşmaktadır, yani alev alma sıcaklığı yüksektir. Yanma, ısı kaynağı kaldırılınca hemen durmaktadır. Bu özellik PVC’yi pencere, kapı, kaplama vb. uygulamaları için özellikle uygun yapmaktadır. Buna karşın ahşap malzeme kolay yanmakta ve alevi taşımaktadır.

* Uzun ömürlülük: PVC malzemeden ürün elde etmeden önce, PVC bir dizi özel katkı maddeleriyle birleştirilir. Katkı maddeleri ürünün mekanik özelliklerini, parlaklığını, hava şartlarına dayanımını, rengini, berraklığını ve elektriksel özelliğini belirler.

PVC hava şartlarına, kimyasal çürümeye, korozyona, şoka ve aşınmaya dayanıklıdır. O bu nedenle açık havaya maruz ürünlerinde ve birçok farklı uzun ömürlü istenen yerlerde müşterilerin tercih nedenidir.Örneğin PVC boruların %75’inin 40 yıldan fazla bir ömre sahip olacağı (100 yıla çıkma potansiyeli olacağı) tahmin edilmektedir. Pencere profilleri ve kablo yalıtımı gibi diğer uygulamalarda, çalışmalar gösterdi ki bunların % 60 ‘ından fazlası 40 yıldan daha fazla bir ömre sahiptir. Ahşap ise kısa ömürlüdür.

* Ekonomiklik: PVC’nin hafifliği, sağlamlığı ve dizayn esnekliği bir çok uygulamada fiyat avantajı sağlar. Konstrüksiyonda kullanılan PVC bileşenler mükemmel fiyat/performans avantajları sunmaktadır. PVC, ahşap için kesin ihtiyaç olan bakım ve boya istemez. PVC dayanıklıdır, uzun süreli ve bakım istemeyen uygulamalar için çok uygundur. PVC’nin yapım ve kullanım maliyeti, alüminyum ve ahşaba göre daha düşüktür.

* Çevreyle dost: Üretimden yok olana kadar yaşam döngüsünü ve bu döngü sırasında çevrenin etkilenme derecesini dikkate alan değerlendirme ve bağımsız çalışmalarda PVC’nin çevreye etkisi, pencere profil ve kapı üretiminde kullanılan diğer malzemelerle kıyaslandığında olumlu bulunmuştur. Geri dönüştürülebilir bir malzeme olan PVC den üretilen ve kullanım durumu olmayan/kalmayan tüm malzemeler tekrar tekrar yeniden şekillendirilerek mamül haline getirilir.

* İyi yalıtıcı: PVC malzemenin ısı iletim katsayısı, pencere profil ve kapı üretiminde kullanılan ahşap ve alüminyum malzemelerle kıyaslandığında daha iyi yani daha düşüktür (λPVC= 0,16 W/mK iken , λALUMİNYUM= 200 W/mK ve λAHŞAP= 0,20 W/mK). Dolayısıyla PVC, ısı tasarrufu açısından pencere profil ve kapı üretiminde kullanılan en iyi malzemedir. Isı yanında PVC, ses, nem ve benzeri dış etkilere karşı gerçek bir yalıtım malzemesidir.

* Çok yönlü oluşu: PVC’nin fiziksel özellikleri tasarımcılara, tasarım yaparken yüksek derecede özgürlük sağlar. PVC bu nedenle inşaat, ambalaj, tıp, elektrik, elektronik, otomotiv sektörlerinde kısaca hayatımızın her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.

* Yeniden kullanılabilirlik: Borular, pencere profilleri ve yer döşemleri gibi konstrüksiyon malzemeleri ömürlerinin sonunda yeniden kullanılabilirler. Bu özelliği ile PVC çevre ve ekonomi açısından önemli fayda sağlamaktadır.

PVC ve Alüminyum Pencerelerinin Karbon Ayak İzi Açısından Karşılaştırılması

Karbon ayak izi, her insanın ulaşım, ısınma, enerji tüketimi gibi faaliyetleri sırasında veya satın aldığı her türlü ürünün üretim aşamalarında atmosfere yayılmasına neden olduğu karbon miktarını anlatmak üzere kullanılan bir terimdir. Başka bir ifadeyle, aldığımız her ürün veya gerçekleştirdiğimiz her faaliyet için gerekli olan enerjinin üretilmesi sırasında atmosfere salınan karbon gazı toplamını ifade eder.

Doğal süreçlerin etkisinde milyonlarca yıldır devam eden iklim değişikliği, günümüzde insan kaynaklı çevresel kirlilik nedeniyle etkisini ve zararını daha da arttırmıştır. Geçmişten aldığımız temiz ve sağlıklı çevre mirasını gelecek nesillere de gerektiği gibi aktarabilmek için her kişi ve kuruluşa görevler düştüğü bir gerçektir.

Bu çerçevede hem çevre ve iklime karşı duyarlılığımızı göstermek üzere hem de çevre kirliliğine karşı alınan önlemlere somut katkı verebilmek üzere karbon ayak izinin hesaplanması ve azatlımı konusunda çalışmalar yapmak önemli bir görev haline gelmiştir.

Karbon ayak izi, bir işletme yada bir faaliyet sebebi ile oluşan ve yaygın olarak küresel ısınma potansiyelini ifade eden sera gazı emisyon miktarını hesaplar. CO2 eşdeğeri kilogram veya ton cinsinden ölçülür.

Karbon ayak izi karşılaştırması için yapılan çalışmada aynı tip ve ebattaki PVC ve Alüminyum pencere çerçevelerinin, hammadde oluşturulmasından binaya montajına kadar aşamalardaki enerji tüketimi ve bunun sonucunda da kg cinsinden CO2emisyon miktarları hesaplanmıştır. Bu çalışmada PVC pencere çerçevesinin karbon ayak izi 248,8 kg CO2 olarak, Alüminyum pencere çerçevesinin karbon ayak izi ise 485,9 kg CO2 olarak bulunmuştur. Alüminyum pencere çerçevesinin karbon ayak izi, PVC pencere çerçevesine oranla 2 kat daha yüksek miktardadır.

Ayrıca, PVC profillerinden yapılmış pencerenin ısı yalıtım performansı da yüksektir. Dolayısıyla kullanıldıkları mekanlarda kışın ısınma enerjisinden, yazın iklimlendirme (klima) enerjisinden tasarruf sağlayarakDiğer bir konu da PVC pencerelerin, uzun ömürleri sonrasında geri dönüşüm için enerji tüketimi, Alüminyum pencerelerin geri dönüşüm enerji tüketimine göre çok çok düşüktür.

PVC pencerelerin tüm üretim aşamalarında, düşük karbon ayak izine, kullanımları sırasında uzun ömür ve üstün yalıtım performansına, geri dönüşümlerinde de düşük karbon ayak izine sahip olmalarından dolayı diğer malzemelerden yapılmış pencerelere tercih edilmesi sonucunu doğurmuştur.


Dokümanlar
Pimapen Nirvana    İndir   
İndirilme Sayısı : 235   
Dosya Boyutu : 1399.71 kb.  
Nirvana Isı Ses Güvenlik    İndir   
İndirilme Sayısı : 134   
Dosya Boyutu : 2410.41 kb.  
Adınız Soyadınız:
Telefon:
E-Mail Adresiniz:
Bilgi Almak istediğiniz Konu:
Adınız: Soyadınız: E-Mail Adresiniz:

Yorumunuz

Hiç yorum bulunmuyor, ilk yorumu siz yazabilirsiniz

pimapen nirvana 80 mm, nirvana 80lik, 6 odacıklı pencere, 6 Odacıklı, 3 contalı, 44 mm cam kalınlığı, kaliteli pencere, pimapen fiyatları pimapen pimapen fiyat pimapen pencere fiyatları pvc pencere fiyatları pimapen kapı fiyatları pimapen fiyat pimapen fiyat listesi pimapen pencere pimapen fiyat listesi pimapen fiyatları 2017 pimapen cam fiyatları pencere fiyatları pvc pencere pimapen fiyat hesaplama pimapen fiyat pimapen fiyat hesaplama pvc doğrama fiyatları pimapen pencere fiyatları 2017 pimapen fiyatları pencere fiyatları sineklik fiyatları pimapen fiyat pimapen fiyat hesaplama pimapen sineklik fiyatları pimapen fiyatlari ucuz pimapen plastik doğrama fiyatları pimapen kapı pimapen pvc pencere fiyat pimapen modelleri fıratpen fiyatları pimapen metretül fiyatları en ucuz pvc pencere fiyatları fıratpen pimapen hesaplama pimapen fiyat plastik pencere fiyatları pimapen balkon fiyatları sineklik fiyatları pimapen pencere modelleri ve fiyatları pvc fiyatları pimapen pencere fiyatları pvc kapı fiyatları pimapen bayileri pvc pencere fiyat hesaplama çıkma pimapen egepen kapı fiyatları pimapen pencere pimapen fiyatları pimapen metretül fiyatı pimapen fiyatları istanbul fıratpen pencere fiyatları pencere fiyatları pencere kapı inşaat pimapen kapı pencere fiyatları pimapen fiyatı prefabrik yapı fiyatları pimapen fiyat hesaplama programı ikinci el pimapen pimapen sineklik pimapen fiyatları hesaplama pvc pencere fiyatları pencere kapı cam pimapen fiyatları 2015 akordiyon kapı fiyatları pencere pimapen balkon fiyatları hesaplama pimapen cam fiyatları cam fiyatları pencere fiyatları fıratpen fiyat pimapen balkon kapatma fiyatları pimapen pencere fiyat pvc pencere fiyat en ucuz pimapen pimapen balkon kapı fiyatları pvc pencere metretül fiyatları pimapen pencere fiyatları 2016 pimapen pencere fiyatları pimapen pimapen metrekare fiyatları çift açılım pencere mekanizması fiyatları pimapen modelleri plastik doğrama pimapen metrekare fiyatı pvc doğrama fiyatları prefabrik ucuz ev fiyatları pencere sineklik fiyatları pimapen cam fiyatları pimapen kampanya pencere panjur fiyatları pimapen kapı pvc doğrama fiyat pimapen pencere fiyat pvc pencere fiyat hesaplama pimapen fiyat listesi pvc pencere pimapen kapı fiyat listesi balkon pimapen fiyatları 2 el pimapen pimapen doğrama fiyatları pimapen 7000 serisi fiyatları pvc doğrama fiyatları panjur fiyatları egepen fiyat listesi pimapen ucuz pimapen pimapen cam pvc pencere fiyat pencere sineklik en uygun pimapen fiyatları istanbul pvc pencere fiyatları pimapen balkon egepen pencere fiyatları pimapen pencere modelleri pimapen pencere fiyatları 2017 plastik lambiri fiyatları fıratpen fiyat listesi pimapen pimapen fiyatlari pimapen fiyatları pimapen pencere fiyatları fıratpen fiyatları pimapen cam pencere fiyat listesi prefabrik ev fiyatları pvc pencere metretül fiyatları fıratpen bayileri pvc pencere fiyat hesaplama pimapen fiyatları 2014 panjur fiyat listesi pimapen pencere fiyatları pimapen m2 fiyatı pimapen fiyat hesaplama pimapen metre fiyatı pimapen metretül fiyatı egepen pimapen nirvana fiyat çift açılım pencere mekanizması fiyatı winsa en ucuz pimapen fiyatları pimapenci pimapen m2 fiyatları pimapen fiyat listesi 2013 pencere modelleri pvc doğrama pvc pencere metretül fiyatları 2017 prefabrik fiyatlari ucuz pencere pvc doğrama pimapen panjur fiyatları pvc pencere fiyatları pen fiyatları pimapen fiyatları hesaplama programı pimapen fiyatları 2013 pimapen fabrika balkon pimapen akordiyon kapı pvc pencere pvc lambiri fiyatları ucuz pimapen fiyatları pvc cam fiyatları pimapen imalatçıları en uygun pimapen en ucuz pimapen pencere fiyatları mika cam fiyatları pvc pencere fiyatları ikinci el pimapen pencere istanbul pimapen nirvana pimapen sürgülü kapı fiyatları pimapen pencere fiyat listesi pimapen fiyatları pimapen pencere modelleri 2 el pimapen pencere ikinci el kapı pencere satanlar pimapen üretici bayileri pimapen kapı fiyatları 2017 pvc doğrama fiyat pvc kapı pimapen kapı fiyatı pimapen fiyatları 2018 amerikan kapı fiyatları pvc kapı fiyat hesaplama doğrama fiyatları pvc pencere fiyat listesi pimapenciler istanbul plastik doğrama fiyatları ucuz pencere fiyatları fıratpen fiyatları taksitle pimapen esenyurt pimapen pimapen modelleri ve fiyatları winsa fiyat sürgülü pencere fiyatları uygun pimapen pimapen bayileri egepen fiyatları kahverengi pimapen fiyatları pvc fiyatları plastik pencere pvc kapı fiyatları pimapen çift açılım mekanizması fiyatları pvc kapı pencere fiyatları egepen fiyatları pimapen cam modelleri fıratpen metretül fiyatı,